Anasayfa / Jeolojik Programlar ve Eğitimleri / Google Earth Tarih Mi Oluyor? İşte Size ArcGIS Earth

Google Earth Tarih Mi Oluyor? İşte Size ArcGIS Earth

       ArcGIS Earth, Google’in enterprise harita platformunun Esri’ye devredilmesiyle Earth Pro’nun yerini alacak üründür. Yakın zamanda herkesin bilgisayarında kurulu olacak olan yazılım ArcGIS Online ile entegre calışmaktadır. ArcGIS Online kabiliyetleriyle birlestigi icin Mobil ve Esri Online templates desteklidir.

arcgis earth (1)

       3Boyuta olan talep büyüyürek devam etmektedir.  Büyük şirketler, hükümetler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar projelerinde 3D’yi kullanmaktadırlar. 3 Boyut mühendislik , inşaat, gibi çeşitli projelerde önemli bir yer tutmaktadır. Kullanıcılar sürükleyici ve görsel olarak etkileyici deneyimlerden sadece 3d ile yararlanabilir.

       ArcGIS Pro kullanıcılara 2d 3d görüntüleme, düzenleme, analiz, ve yayınlamalarına izin veriyordu, şimdi Arcgis Earth ile de diğer yandan 3d görüntüleyici de web tarayıcıdan kolayca görüntüleme, oluşturma ve lokasyon bilgisini 3d içerisinde paylaşmaya izin verecek.

       ArcGIS ‘in yeni uygulaması olan ArcGIS Earth adlı yeni yazılımı sizler ile  paylaşıyoruz. Arcgis Earth ün bize sunduğu nedir diye soracak olursanız dünya  üzerinde coğrafi veriler ile çalışma imkanı sağlayacak olmasıdır.

arcgis earth (2)

        ArcGIS Earth herkese  kolayca ve hızlıca 3d haritalarını  internet üzerinden ulaşmalarını sağlamaktadır. Coğrafi Bilgi Sistemlerini bilmeyen için bile Arcgis Earth gayet kullanışlı bir arayüze sahip  olduğundan herkes program üzerinden bilgiye ulaşabilecektir. Arcgis Earth hızlı erişimin uzaysal bilgiye hızlı erişilebilmeye göre tasarlanmıştır. Özellikle büyük kuruluşlar ile çoğu bu şirketlerle işbirliği içinde çalışan kullanıcılar görüntüleri paylaşmaya, GIS özelliklerine ve bağlantılı bilgiye ihtiyaç duyarlar.

arcgis earth indir

     Arcgis Earth Tanıtım ve Eğitim Videoları      

Hakkında Alperen Tolga GÖZÜTOK

Tolgagztk
Kurucu Yönetici - Jeoloji Mühendisi

İlginizi Çekebilir

Jeoloji Mühendisliğinde Öğrenilmesi Gereken Programlar Nelerdir?

Alttaki listede hem derslerinizde hemde meslek hayatınızda faydalı olacak bir grup program verilmektedir. Bu programları ...

1 Yorum

  1. Erdal_1676

    HOCAM MERHABA BU PROGRAMI İNDİRDİM AMA WİNDOWS XP DE ÇALIŞMIYOR ? SEBEBİ NE OLABİLİR ?

Bir cevap yazın