Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

jeolojimuhendisleri.net; Jeoloji, Jeofizik, Maden ve Coğrafya gibi mesleki sektörler hakkında haber, röportaj, teknik bilgi ve makale yayını yapan, aynı zamanda üniversite-sanayi işbirliği kapsamında sektörel firmaları ve üniversite kulüplerini bir araya getirerek sektörde sinerji oluşturmayı hedefleyen bir internet portalıdır.

Firma sahiplerinden mühendislere, müteahhitlerden teknisyenlere, , akademisyenlerden üniversite öğrencilerine kadar geniş bir kitleye hitap eden jeolojimuhendisleri.net; jeolojiden jeofiziğe, yerbilimleriden pazarlamaya, insan kaynaklarından bilgi kaynaklarına kadar ilgili herkesin tüm gereksinimlerine çözüm arıyor.

jeolojimuhendisleri.net; içeriğindeki sektörler ve konularla ilgili olarak yoğun bir haber ve araştırma faaliyeti yürütür. Yerbilimleri dünyasının nabzını tutar, gelişmeleri ve yenilikleri tanıtır. Aynı zamanda sektör yetkilileri ile sıcak bir iletişim kurarak iş dünyasındaki sorunları, çözüm önerilerini ve beklentileri aktarır.

Tüm üniversite öğrencilerini sektör bilgileriyle donatan; aynı zamanda sektörü geleceğin insan kaynaklarıyla buluşturan jeolojimuhendisleri.net; bu yönüyle de üniversiteler ve firma yetkilileri arasında bir köprü kuruyor. Bu buluşmayla yerbilimleri ile ilgili tüm sektörler parlak fikirlere kavuşuyor, kendini geliştirecek, hatta bir anlamda “Ar-Ge” oluşturabilecek bir dinamizm kazanıyor.

Vizyonumuz 
Sektöre yön veren, bilgiyi üreten ve paylaşan bir mühendislik portalı olmak.

Misyonumuz 

Üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde mühendislik ilkelerine bağlı kalarak doğru, nitelikli ve güvenilir bilgiyi tüm sektör paydaşlarının hizmetine sunmak, üniversite öğrencilerinin iyi yetişmiş birer profesyonel olabilmelerine katkı sağlamak ve sektörler arası bilgi paylaşımını arttırmaktır.

jeolojimuhendisleri.net’de Neler Var?

Haberler / Röportajlar 

Yerbilimlerinin yer aldığı her sektör ile ilgili son bilimsel ve teknolojik gelişmeler, piyasa haberleri, incelemeler ve röportajlar güncel olarak yayınlanır. Şirketler, kurumlar ve sektörel dernekler ile ilgili son gelişmeler, basın bültenleri ve etkinlik haberleri anında kullanıcıların bilgisine sunulur.

Teknik Kütüphane 

Yerbilimlerinden jeolojiye, jeofizkten madene, enerjiden inşaata kadar birçok sektör ile ilgili doğru, nitelikli ve güvenilir teknik yazılar, makaleler ve araştırma dosyaları kullanıcıya ulaştırılır. Önemli kuruluşların sektörel raporları, en son mevzuat ve yönetmelikler güncel olarak paylaşılır.

Sektör Rehberi 

Jeoloji, Jeofizik, Maden , İnşaat, Mühendislik, Enerji, sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar tek bir çatı altında toplanır. Kullanıcı, doğru iş için doğru firma ve ürüne en kısa yoldan ulaşır.

Üniversite Kulüpleri 

Türkiye’nin en dinamik sektör portalı jeolojimuhendisleri.net; üniversitelerin bilim, mühendislik ve kariyer kulüplerini tek çatı altında topluyor. Üniversite öğrencilerini iş dünyasına hazırlayacak pratikleri oluşturmaya, staj olanakları yaratmaya ve mezun olduklarında çalışabilecekleri iş ilişkilerini geliştirmeye yönelik etkinlikler gerçekleştiren jeolojimuhendisleri.net, üniversite kulüplerinin faaliyetlerini tanıtarak üniversite ve sektör arasında bir köprü kuruyor.

Yazarlar 
Her biri alanında uzman profesyoneller ve akademisyenler, düşüncelerini ve tecrübelerini paylaşıyor.

Yarışma
Yerbilimlerinden jeolojiye, jeofizikten maden birçok konu hakkında soru ile kullanıcılar bilgilerini ölçme fırsatı buluyor.