Anasayfa / Genel / Jeoloji Mühendisi İş İlanı – İN-TEK KALİTE KONTROL

Jeoloji Mühendisi İş İlanı – İN-TEK KALİTE KONTROL

Jeoloji Mühendisi İş İlanı – İN-TEK KALİTE KONTROL

Sayın okuyucularımız Jeoloji Mühendisi İş İlanı – İn-tek Kalite Kontrol

İN-TEK Kalite Kontrol Proje Denetim Müşavirlik ve Tic. AŞ. olarak firmamız; 2000 yılında 4 Mühendis tarafından kurulmuş olup, 15.11.2001 tarihinden itibaren Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın ( Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ) 10 No’lu LABORATUVAR İZİN BELGESİ ile Beton, Demir, Diğer Yapı Malzemeleri, Karot ve Zemin ile ilgili arazi ve laboratuar deneylerini yapmak ve rapor vermekle yetkilendirilmiştir.

Şirketimiz ayrıca, 04.09.2015 tarihinden itibaren TÜRKAK’tan AB-0958-T Sicil No ile; beton, demir ve zemin konularında akredite olmuş olup, Türkiye’de TÜRKAK’tan akredite olan özel laboratuvarlar arasında ilk 3 laboratuvar arasına girmiştir.

21.12.2016 tarihinde Asfalt (Bitüm ve Bitümlü Karışımlar) deneylerinde Türkiye’de TÜRKAK’tan akredite olan ilk özel laboratuvar olma başarısını göstermiştir. Ayrıca Metalik Malzemeler (Boru, yassı levha ve çelik mamüllerin akma, çekme ve kopmadan sonra % uzama) deneylerini; TÜRKAK bünyesinde katan ilk laboratuvarlardan birisi olmuştur.

3’ü Denetçi Mühendis olmak üzere toplam 8 Mühendis ( 5 İnşaat Mühendisi ve 3 Jeoloji Mühendisi ) ve konusunda tecrübeli teknik kadromuzla bugüne kadar çok sayıda; Kamu ve Özel Sektöre ait Konut ve Ticari Yapılar, Okul, Alışveriş Merkezleri, Hastaneler, Otel, Yol İnşaatları, Altyapı Projeleri, Baraj ve Hidroelektrik Santralleri, Havaalanı, Arıtma Tesisi, Raylı Sistem ve benzeri;  mühendislik yapılarının kalite kontrol hizmetlerini yürütmüş olan şirketimizin ana çalışmaları özetle aşağıdadır;

Taze Beton Basınç Dayanımı ve diğer Testleri,

 •  Demir Akma, Çekme Dayanımı ve Kopma Uzaması Tayini Testleri.
 • Beton Karışım Tasarım, Hesabı ve Testleri.
 • Karot ve Röntgen ile Demir Donatı Tespiti İşleri.
 • Zemin Testleri (dolgu sıkışma yüzdesi tayini, zemin plaka yükleme, CBR, üç/tek eksenli Testler, elek analizi; doğal taşların basınç dayanımı, aşınma, eğilme, su emme ve don kaybı testleri)
 • Beton Blokların Testleri (bordür, parke, karo malzemelerinin eğilme ve kırılma dayanımı, su emme, yarmada çekme, aşınma Testleri; Kompozit ve Döküm Rögar/Menhol Kapağı Basınç-Eğilme Testleri)
 • Asfalt Testleri (Asfalt Dizayn Hazırlama, Marshall Stabilite, Yumuşama Noktası Tayini, Penetrasyon (İğne batma), Parlama/Yanma Noktası (Cleveland) Noktası Tayini, Asfalttan Karot Alınarak Yerinde Sıkışma %’si Tayini, Ekstraksiyon ile Bitüm Miktarı Tayini ve Elek Analizi, Bitümün Yoğunluk-Özgül Ağırlık Tayini)
 • Çelik Boru, Çelik Halat, Sac, Profil Çekme Dayanımı ve Kopma Uzaması Tayini Testleri.
 • Demir Filiz, Ankraj ve Bulon Çekme, Sıyrılma Testleri.
 • Eski Yapılarda Beton Yaşının Tespiti.
 • Mevcut binaların Depreme Dayanıklılık (Performans Analizi) Test ve Hesaplarının yapılması.
 • 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanununa göre Riskli Yapıların Tespiti veÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kapsam Listesinde belirtilen diğer testlerdir.

İş İlanı Aranan Özellikler

Antalya Merkez’deki Türkak’tan akrediteli Laboratuvarımız için;

 • Zemin Mekaniği Deneylerinde tecrübeli ( beton-çimento ve asfalt-bitum testlerinde de tecrübeli olması tercih edilir)
 • Jeoloji Mühendisi olmak.
 • Jeoloji/Laboratuvar Deneyleri konusunda eğitim almış / tecrübeli bir çalışma arkadaşı arıyoruz.
 • Antalya’da ikamet eden veya İkamet edebilecek olan.

Adaylar CV’lerini info@in-tek.com.tr adresine ulaştırabilirler.

 

Hakkında evcin

Ersinevcin

İlginizi Çekebilir

ÜNİVERSİTE’DE JEOLOJİ SEÇENE DEVLET’TEN BURS

ÜNİVERSİTE’DE JEOLOJİ SEÇENE DEVLET’TEN BURS Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 döneminden ...

Bir cevap yazın