Anasayfa / Jeolojik Programlar ve Eğitimleri / Jeoloji Mühendisleri İçin Corel Draw

Jeoloji Mühendisleri İçin Corel Draw

Mühendislik uygulamalarında yapılan çalışmanın güzelliği ve kalitesi yanında, bu çalışmanın karşıdaki insanlara sunumu da son derece önemlidir. Bir çalışma ne kadar güzel yapılırsa yapılsın, rapor haline getirilirken çok güzel bir düzen içinde sunulmazsa, yeterli ilgiyi görmez. Özellikle jeoloji mesleğinde bazen çok düzenli yapılan bir harita, sayfalarca yazılan yazıdan daha çok şey anlatabilir. Çünkü şekil ve haritalara daha kısa bir zamanda bakarak fikir sahibi olunabilir. Bu amaçla, jeolojimuhendisleri.net  olarak  mesleğimizde çok önemli bir yeri olan bilgisayarla çizim programları konusunda meslektaşlarımızı yetiştirmek üzere, jeolojide bilgisayar uygulamaları konusunda bir dizi çalışma yapma ve mesleğimizde kullanılan bilgisayar programları konusunda onları yönlendirme hedeflenmiştir.

Corel DRAW vektör tabanlı bir grafik tasarım programıdır.Genel olarak baskı grafiğinde kullanılır.

Jeolojide ise , jeolojik kesit olusturma, jeolojik harita cizimi, sondaj logu olusturma vb… gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Corel DRAW Programının Jeoloji de Kullanılan Bazı Örnekleri…

kesfedilen_sahalar_6-3 Resim3-1024x564 StratSectionMenderesCine

İşte Sizlere Corel Draw Programı….

İndirme linkini sadece üyelerimiz görebilir. Sizde buraya tıklayarak üye olabilir ve Corel Draw Programını indirebilirsiniz.

Corel Draw  Türkçe Eğitim Videoalarına Sitemizden Ulaşabilirsiniz.. Buraya Tıklayarak Eğitim Videolarını Görebilirsiniz.

Hakkında Alperen Tolga GÖZÜTOK

Tolgagztk
Kurucu Yönetici - Jeoloji Mühendisi

İlginizi Çekebilir

Jeoloji Mühendisliğinde Öğrenilmesi Gereken Programlar Nelerdir?

Alttaki listede hem derslerinizde hemde meslek hayatınızda faydalı olacak bir grup program verilmektedir. Bu programları ...

4 Yorumlar

  1. Sencer6155

    programlar için gerçekten teşekkür ederiz….

  2. Brkykr13

    merhabalar. Programı indirdim fakat keygende sıkıntı yaşıyorum. yardımcı olabilir misiniz . Teşekkürler.

Bir cevap yazın