Anasayfa / Haberler/Etkinlikler / Jeoloji Mühendislerinin KPSS ile atamaları hakkında

Jeoloji Mühendislerinin KPSS ile atamaları hakkında

Öncelikle Bütün Meslektaşlarıma İyi Çalışmalar Dilerim…

Çoğu kişinin de bildiği üzere mesleğimizle ilgili iş bulmak konusunda zorluklar yaşıyoruz. Özel sektördeki çalışma koşulları  gelecekle ilgili planlar yaparken bizi  kaygılandıracak derecede …

İki senede bir yaşanan ekonomik krizler, bazen haftada bir gün bile yapılamayan tatiller, mesleki eğitimlere, şirketlerin ekonomik olarak bütçe ayırmaması vb . şartlar nedeniyle KPSS’ye yönelip kendimize bir yol çizmek istiyoruz. Fakat kurumların kadro taleplerine rağmen mesleğimiz etkisiz eleman konumuna düşürülerek kurumlar tarafından yapılan taleplerin yarısı bile bize geri dönmüyor.

Aşağıdaki tabloda 2014 KPSS sonrası ve  günümüze kadar yapılan Jeoloji Mühendisi İstihdamı gösteren tabloyu sizler ile paylaşmak istiyorum. Görüldüğü üzere 2014 KPSS den bu yana sadece 66 kişi alınmış..

2014 JEO

Mesleğimizin önemiyle ilgili farkındalık yaratmak bizim elimizde. Ama bunun için meslektaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var.  Aşağıdaki grafikte son 10 yılda devlet kurumlarının atama ile aldığı jeoloji mühendisi istihdamını açıkça gösteriyor.

jeoloji alım grafiği
Yıllara göre Jeoloji Mühendisi İstihdamını gösteren tablo

Taleplerimizi gerekli mercilere iletebilmek ve dikkat çekebilmek öncelikli isteğimizdir. Bu konuyla ilgili önerilerinizi ve desteklerinizi bekliyoruz…….

Nilüfer Alpaslan

Hakkında Nilüfer Alpaslan

Nalpaslan

İlginizi Çekebilir

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL İLANI

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL İLANI Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi akademik kariyer ilanı verdi. ...

Bir cevap yazın