Anasayfa / Mineraloji / Mineral Koleksiyonu Yapmanın Püf Noktaları

Mineral Koleksiyonu Yapmanın Püf Noktaları

Numuneler için yeni raf veya dolap yaptıracak arkadaşlara önerim, ara raflar cam olmalı, en alt-yan ve arkalar aynalı olmalıdır.

1

Aynalar, numunelere dokunmadan arkalarını da görmemizi sağlayacak, ışığı yansıtarak daha aydınlık görünmesini sağlayacak ve ortama derinlik katarak daha zengin gösterecektir. Ara rafların cam olması da ışığı alt rafa geçirecektir. Aydınlatma için de Gün Işığı (Daylight) Led ampuller kullanılmalıdır.

2

Evdeki veya iş yerimizdeki mevcut raflarımızın arka ve yanlarına da aynalar yapıştırarak çok az masrafla daha zengin görünmesini sağlayabiliriz.

3

“Doğanın özenle büyüttüğü harika çocukları Kristaller, müthiş enerji yayarlar. Evimizde, Odamızda ve hatta çalışma masamızda Kristal varsa çok dikkatli olmalı ve her anımızda olumlu düşünceler içinde bulunmalıyız.

5

Çünkü kristallerin-özellikle Ametist, Dağ Kristali, Sitrin, Dumanlı Kuvars gibi Kuvars Kristallerinin düşüncelerimizi kuvvetlendirme özelliği vardır.

6

Bu nedenle bulunduğumuz ortamda kristaller varsa beynimizden her türlü olumsuzluğu çıkarmalıyız. Yapamıyorsak enerji yayan bu harika kristallerden uzak durmalıyız.”

7

Sevgiler, Güzel Günlere…

CaferYumak

Hakkında Alperen Tolga GÖZÜTOK

Tolgagztk
Kurucu Yönetici - Jeoloji Mühendisi

İlginizi Çekebilir

ÇAKMAKTAŞI NEDİR ? NASIL OLUŞUR ?

ÇAKMAKTAŞI NEDİR ? NASIL OLUŞUR ? Çakmaktaşı nedir ? Çakmaktaşı, gri, kahverengi veya siyah renkli ...

Bir cevap yazın