Anasayfa / Haberler/Etkinlikler / Sierra Leone 706 Karatlık Elmas Bulundu

Sierra Leone 706 Karatlık Elmas Bulundu

Sierra Leone Bir Papaz 706 Karatlık Elmas Buldu

Sierra Leone’de Associated Press haber ajanısının verdiği habere göre bir papaz 706 karatlık elmas buldu. Ajansa  göre, 1972 yılından bu yana ülkede bulunan en büyük ham elmas olduğu ve bulan papaz  Sierra Leone Bank yatırmış. Ve daha sonra baskılara dayanamayan ülkenin cumhur başkanına bu elması hediye etmiş.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Abdulai Bayraytay (Abdulai Bayraytay) elmas Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Ernest Bai Koroma Ülkeler sunulduğu söylemiştir.  Sözcü ülkede birçok elmas yataklarının bulunmakta olduğunu ve  ülkenin doğusundaki bir köyde bulunmuş olan elması , Papaz Emmanuel Momoh (Emmanuel Momoh) Yakadu tarafından bulunduğu belirtilmiştir.

Ülkedeki Bulunana En Büyük Elmaslardan Biri

Ülkedeki elmas madencilerine göre 1972 yılından bu yana ülkede bulunan en büyük elmas olduğu ve daha önce bulunan en büyük elmasın ağırlığı neredeyse 969 karat olduğunu belirtmişlerdir.. BBC haberlerine göre ise , dünyanın en büyük 20 elmas biridir.

759 dolarlık kişi başına milli geliri olan sierra leone’de bulunan elmas madenlerinde insanlar günlük bir dolar gibi bir ücrete çalışmaktadır.

Sierra Leone Elmas Madenleri

 

Hakkında evcin

Ersinevcin

İlginizi Çekebilir

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL İLANI

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL İLANI Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi akademik kariyer ilanı verdi. ...

Bir cevap yazın