Anasayfa / Genel / YENİ TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ

YENİ TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ

Skandal Yeni Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği

Deprem yönetmeliğinde yeni taslak çalışması yapılırken bir skandala imza atıldığı anlaşıldı. Yönetmelikte zemin etüdü kaldırılmakla beraber jeoloji mühendislerinin etkiside azaltılmaktadır. Jeoloji Mühendisleri Odasının sessiz kaldığı ve bu sene kabul edilecek olan yönetmelikte yaptığımız araştırmada yalnızca 6 yer de jeoloji terimi geçmektedir. Jeoloji mühendisi kelimesine ise rastlanmamaktadır. Sondajlarda deneylerde jeoloji mühendisinini etkisi kaldırılmaktadır.

Bu durumun jeoloji mühendislerinin hali hazır da gündemde olan işsizlik problemlerini daha da artıracağı zemin etüdü işlerinin tarihe karışacağı aşikardır. Jeoloji Mühendisleri odasının sesizliğide çabasıdır. Jeolojik Etüd raporu tarihe karışacağı için büyük bir işsizler ordusuna hazır olunmalıdır.

Peki Jeoloji Nerede ?

İşte Skandal Deprem yönetmeliği sizde pdf belgesini indirip jeoloji kelimesini aratırsanız ülkemizin en büyük sorunu olan deprem de jeoloji mühendislerinin etkisinin nasıl azaltığını görebilirsiniz. Taslak halindeki yönetmenliğe jeoloji mühendisleri odasının tepkisini bekleyen jeoloji mühendisleri yine yalnızmı kalacak ?

Jeolojimuhendisleri.net Ekibi

Hakkında evcin

Ersinevcin

İlginizi Çekebilir

ÜNİVERSİTE’DE JEOLOJİ SEÇENE DEVLET’TEN BURS

ÜNİVERSİTE’DE JEOLOJİ SEÇENE DEVLET’TEN BURS Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2017-2018 döneminden ...

3 Yorumlar

  1. Ahmtmr49

    bizler buna tepkisiz kalmayacagız osmangazi üniversitesi öğrencileri olarak

  2. Mehmetyasar

    mrb arkadaşlar; bence zemin etüdün tarih olma vakti gelmişti de geçiyordu.

    üniwersitelerde bu konularda gerçekten çok iyi araştırma hocalarımız var her şey çok gelişti artık, zemin etüdünün yerini daha iyileri çoktan almış olması gerekiyordu ve oldu bunda itiraz edicek bişey yok ne mutlu bize ki gelişmiş ülkeler gibi olucaz ..

Bir cevap yazın